ARTVİN İLİ ŞAVŞAT İLÇESİ VELİKÖY KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
Site Haritası
Üyelik Girişi
Aidat Borcu Sorgulama
velikoydernegi.com.tr
Takvim
Saat

2018 kar güreşleri23. Uluslararası Veliköy Karüstü Karakucak Güreşleri sona erdi.
Büyük bir katılımla gerçekleşen güreşler vatandaşlar tarafından büyük beğeniyle izlendi. Çeşitli kilolarda; Rize, Ardahan, Kocaeli, Tokat, Erzurum, Sıvas, İstanbul, Samsun, Artvin, yurtdışından da İran ,Gürcistan ,Azerbaycan ve Ukrayna , olmak üzere toplamda 174 sporcu katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan 23. Uluslararası Veliköy Karüstü Karakucak Güreşleri kapsamında, Artvin BelediyesiMehteran Takımının gösterilerinden sonra yurtdışında ve yurdumuzun çeşitli yerlerinde şehit düşen Mehmetçiklerimiz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak, İlçe Müftümüz İrfan ŞAFAK tarafından da, dualar edildi… 

Veliköy Köyündeki programa Artvin Valimiz Sayın Ömer DOĞANAY ,Yusufeli Kaymakamı Sayın Eyup KAYKAÇ ,Şavşat Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN, Şavşat Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sinan ÖZTÜRK, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa AYDIN, Protokol Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Basın ve yediden yetmişe birçok vatandaş katıldı. 

Güreş müsabakaları, 11 kategoride yapıldı. Finalde, Erzurum Büyükşehir Belediyesi adına güreşen sporculardan Hamza KÖSEOĞLU ve Kenan GÖR karşı karşıya geldi. Mücadeleyi kazanan Hamza KÖSEOĞLU, Başpehlivan oldu.

Kar üstünde gerçekleştirilen güreşlerde, 35 kiloda Artvin'den Tahsin Öztürk, 38 kiloda Gürcistan'dan Deria Zelikania, 42 kiloda Artvin'den Ahmet İke, 47 kiloda Artvin'den Yasin Öztürk, 55 kiloda Erzurum'dan Ahmet Polat, 60 kiloda Erzurum'dan Murat Olukman, 66 kiloda Erzurum'dan Mansur Bayoğlu, 74 kiloda Artvin'den Murat Aktel, 84 kiloda Erzurum'dan Adem Akbulut ve 96 kiloda ise Artvin'den Okay Köksal birinciliği elde ettİ.

Güreşler sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verilerek program sona erdi.
kaynak:Şavşat kaymakamlığı.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret141736
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.30749.3447
Euro10.823210.8666
Hava Durumu