ARTVİN İLİ ŞAVŞAT İLÇESİ VELİKÖY KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
Site Haritası
Üyelik Girişi
Aidat Borcu Sorgulama
velikoydernegi.com.tr
Takvim
Saat

89 yıllık gurur Şavşat’ta coşkuyla kutlandı!

89 yıllık gurur Şavşat’ta coşkuyla kutlandı!

24.04.2009 10:36:00


Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğine sahip olan ´23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 89. Yıl dönümü Şavşat’ta da coşkuyla kutlandı.            Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğine sahip olan ´23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 89. Yıl dönümü Şavşat’ta da coşkuyla kutlandı.

                Bayram öncesi 22 Nisan çarşamba günü Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri Kaymakam Serdar Kaya’yı ziyaret ettiler. 23 Nisan sabahı 9.15’te Kaymakamlık binası önünde Atatürk Anıtına çelenklerin konmasıyla başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenleri Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde devam etti.

                Kutlama törenleri, İlçe Kaymakamı Serdar Kaya, Garnizon Komutanı Yzb. Nabi Aslan, Belediye Başkanı Mehmet Naci Köroğlu, İlçe Cumhuriyet Savcısı Fatih Seyfi Moroğlu, İlçe Emniyet Amiri Fevzi Yıldırım, Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve halkın yoğun katıtlımıyla gerçekleşti.

                Kaymakamı Serdar Kaya, İlçe Garnizon Komutanı Nabi Aslan ve Belediye Başkanı Mehmet Naci Köroğlu, bayram kutlamasından sonra Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük açılış konuşmasıyla başlayan kutlama töreni; okunan şiirler, ‘Bu Benim Eserim’ proje yarışmasında bölge finalisti Livan Gül Durmuş, bu ve diğer yarışmalarada dereceye giren öğrencilere verilen hediyeler sonrasında gösteri gruplarının gösterileri ve tören geçişi ile sona

erdi.

Erdal Zengin / 08 Haber
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret149528
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.924017.9959
Euro18.455818.5297
Hava Durumu